BPH PBK: zagranica pomoże warszawskim indeksom

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 17-04-2002, 09:30

Utrzymująca się dobra koniunktura na rynkach zagranicznych zadecyduje o wzrostowym początku sesji w Polsce.

Wczorajsze niewielkie zwyżki na polskim rynku akcji wynikały z dobrej koniunktury na światowych rynkach. Koniec sesji w Polsce mógł nawet rozczarować w kontekście silnych wzrostów w USA. Na rynku utrzymują się niskie obroty, co wskazuje że obecne zwyżki są efektem cofnięcia podaży. Dopiero pojawienie się nowego popytu może przynieść silniejszą falę wzrostową. Biorąc pod uwagę pozytywne nastroje na giełdach światowych (w tym szczególnie na rynkach „emerging markets”) pojawienie się nowego kapitału nie jest wykluczone.

Na wczorajszej sesji mieliśmy do czynienia z osłabieniem notowań banków. Co raz lepiej radzą sobie natomiast ostatni „maruderzy”: TP, PKN i KGHM. W przypadku kontynuacji wzrostów te spółki mogą zostać liderami rynku. Niepokojące było natomiast zakończenie sesji w przypadku Softbanku. Pozytywne zakończenie Grupy Onet wyjaśniło się po sesji (zgoda dla ITI) i należy oczekiwać kontynuacji wzrostów tej Spółki na dzisiejszej sesji.

Analiza techniczna WIG20

Indeks WIG20 przebił w dniu wczorajszy psychologiczny poziom oporu 1.350 pkt, który stał się obecnie wsparciem. Jego znaczenie jednak z uwagi na kilkukrotne przełamywanie w ostatnich tygodniach znacznie spadło. Wzrosty – jak do tej pory – zatrzymuje linia trendu spadkowego. Dopiero jej przełamanie (możliwe z uwagi na sytuację na rynkach światowych) pozwoli prognozować trwalszą poprawę koniunktury. Ewentualne przełamie spadkowej linii trendu „zbiegnie się” z sygnałem kupna na MACD co dodatkowo poprawi sytuację techniczną indeksu. Należy oczekiwać na dzisiejszej sesji testowania linii trendu spadkowego, znajdującej się obecnie na poziomie 1.365 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BPH PBK: zagranica pomoże warszawskim indeksom