BPHPBK: na rynku futures jest szansa na dalsze wzrosty

Marek Druś
26-11-2002, 09:49

Zamiast wyhamowania wzrostów sugerowanego przez niektóre sygnały (np. bliskość kolejnego z oporów, formacja wisielca i wykupienie rynku) na wczorajszej sesji mieliśmy kolejny dynamiczny rajd w górę. Pierwsza połowa notowań upłynęła spokojnie, a walka toczyła się głównie w okolicach bariery podażowej na poziomie 1218 pkt. Po otwarciu rynku kasowego niedźwiedzie próbowały nawet przetestować przebity w czwartek szczyt na wysokości 1206 pkt., ale atak był mało zdecydowany. Skuteczna obrona tej kluczowej granicy dała impuls dla wzrostów, chociaż początkowo popyt był bardzo ostrożny i dopiero po południu przejął wyraźnie inicjatywę co przyniosło wybicie z konsolidacji i trwające do końca sesji wzrosty.

Na wykresie mamy drugą na przestrzeni ostatnich kilku dni wysoką białą świecę, która przyniosła kolejne pozytywne sygnały świadczące o sporej sile rynku. Za takie przesłanki należy bowiem uznać potwierdzenie przebicia szczytu z 4 listopada, co jest równoznaczne z powrotem do trendu wzrostowego oraz anulowanie negatywnej wymowy piątkowej formacji wisielca. Byki uporały się też ostatecznie ze wspomnianym oporem na poziomie 1218 pkt., co otworzyło drogę dla ataku na najsilniejszą z obecnych stref podażowych w obrębie 1239-1261 pkt., gdzie mamy okno bessy z 26 czerwca br. Kurs zdecydowanie naruszył dolną granicę luki, ale na sforsowanie nie starczyło sił i czasu. Na dzisiejszej sesji może dojść do próby domknięcia luki, czemu sprzyjać może dalszy marsz w górę rynków amerykańskich, jednak tuż powyżej znajdują się kolejne opory w postaci 61.8% zniesienia wspomnianej przeceny z maja (1266 pkt. ) oraz górnej linii kanału wzrostowego (ok. 1271 pkt. ) i tym rejonie prawdopodobne jest osłabienie.

Jacek Buczyński

Zespół Analiz i Doradztwa Inwestycyjnego

Powyższy raport nie ma charakteru jakiejkolwiek rekomendacji zakupu lub sprzedaży papierów wartościowych. Informacja zawarta w niniejszej publikacji jest

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BPHPBK: na rynku futures jest szansa na dalsze wzrosty