BPHPBK: na rynku futures nie widać poprawy

12-11-2002, 09:59

Ostatnia sesja przyniosła wprawdzie zahamowanie spadków na kontraktach, ale do ciekawych zaliczyć jej nie można. Przez większość dnia dominowała bowiem wąska stabilizacja zakończona lekkim wzrostem, jednak niewiele zmieniająca obecny obraz rynku. W cenach zamknięcia udało się obronić wsparcie na poziomie 1135 pkt., gdzie położona jest dolna granica niewielkiej konsolidacji z drugiej połowy października br. oraz 38.2% zniesienia ostatniej fali wzrostowej, ale już w najbliższe dni mogą przynieść kolejne ataki na to ograniczenie. Za taką możliwością przemawia chociażby zachowanie wskaźników. Najszybsze z nich już znajdują się wprawdzie w strefach wyprzedania (Stochastic) bądź są bliskie ich osiągnięcia (np. CCI), jednak nie jest to jeszcze wiarygodny powód by wkrótce oczekiwać poprawy koniunktury. Biorąc pod uwagę sygnał sprzedaży wygenerowany przez MACD, czy też oscylujący w okolicach linii równowagi ROC, który ostatnio znowu wszedł do strefy ujemnej widać bowiem, że rynek jest coraz słabszy co nie wróży najlepiej zakończeniu spadków na obecnych poziomach.

W bieżącej sytuacji bardziej prawdopodobne jest pogłębienie zniżki, której celem w najbliższym czasie powinien być obszar 1099-1109 pkt. W tym rejonie mamy kolejne z poważniejszych wsparć w postaci wierzchołka z 17 września oraz okna hossy z 15 października. Realizację powyższego scenariusza może przyspieszyć ostatnie osłabienie na rynkach amerykańskich, które zapewne nie będzie impulsem sprzyjającym stronie popytowej. Można oczekiwać, że element ten już dziś sprowokuje ponowne ataki na poziom 1135 pkt. Pomimo, że jest to dość ważna bariera to jednak istnieje spore ryzyko, że byki nie będą w stanie jej utrzymać, a sforsowanie otworzy drogę dla testu powyższej strefy wsparcia w następnych dniach.

BM BPHPBK SA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BPHPBK: na rynku futures nie widać poprawy