BPS TFI zmienia strategię

Justyna Dąbrowska
opublikowano: 06-09-2016, 22:00

243 mln zł - taką wartość miały na koniec czerwca 2016 r. aktywa BPS TFI.

Nowe pomysły oraz doświadczona i zgrana drużyna mają pomóc wskoczyć towarzystwu na wyższy poziom.

Przed laty trener Leo Beenhakker miał pomóc piłkarzom reprezentacji Polski wejść na „international level”. W BPS TFI przed Łukaszem Kwietniem, zatrudnionym jako dyrektor sprzedaży i marketingu, aż tak ambitnych zadań nie postawiono, ale miejsce pod koniec trzeciej dziesiątki na rynku z aktywami o wartości niespełna 250 mln zł nie zaspokaja ambicji władz towarzystwa. Są w nich zresztą starzy znajomi Łukasza Kwietnia — z Cezarym Iwańskim doświadczony menedżer pracował przed laty w Pioneer Pekao IM, a z Krzysztofem Tokarskim w TFI PZU i PZU AM.

— Dla mnie kluczowe jest to, z kim się pracuje. To decyduje o atmosferze i szansach realizacji ciekawych pomysłów — mówi dyrektor sprzedaży i marketingu BPS TFI. Ten zespół ma opracować nową strategię, a jej elementami będzie stworzenie nowych funduszy, ewentualnie modyfikacje sposobu działania funduszy już istniejących. Obecnie w ofercie towarzystwa jest siedem produktów, m.in. fundusz akcji, obligacji korporacyjnych i płynnościowy. — W mojej koncepcji sprzedaż oznacza prowadzenie całego procesu od konceptu produktu, przez wdrażanie, sprzedaż aż do współzarządzania niektórymi z nich. Mam ambicje wprowadzenia nowegopodejścia do bardzo szeroko rozumianej sprzedaży funduszy — tłumaczy Łukasz Kwiecień. Specjalista unika odpowiedzi na pytanie, czy i jaki cel sprzedażowy został mu postawiony.

— Hasła o iluś tam procentach prognozowanego wzrostu aktywów w zarządzaniu brzmią atrakcyjnie, ale bardziej racjonalne jest spojrzenie na efekt finansowy tych działań. Ale to będzie efektem prac nad strategią, które się rozpoczęły — mówi nowy menedżer BPS TFI. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Dąbrowska

Polecane