BPSC chce poprawić pozycję na rynku ERP

Kamil Kosiński
28-05-2003, 00:00

W 2003 r. chorzowskie BPSC chce osiągnąć 15,9 mln zł przychodów. Do 2005 r. zamierza awansować z piątego na czwarte miejsce w rankingu dostawców systemów klasy ERP.

Chorzowska spółka BPSC zamierza w najbliższych latach wzmocnić swoją pozycję wśród dostawców systemów ERP. W I kwartale 2003 r. osiągnęła 2,8 mln zł obrotów. W całym 2003 r. firma chce osiągnąć przychody na poziomie 15,9 mln zł, czyli blisko 10 proc. wyższe niż w roku 2002. W następnych latach ma być jeszcze lepiej, dzięki czemu w tworzonych przez IDC zestawieniach największych dostawców systemów ERP firma chce się z czasem przesunąć z piątego na czwarte miejsce.

— Chcemy zwiększać przychody o kilkanaście procent rocznie i w ciągu trzech lat awansować z piątego na czwarte miejsce wśród obecnych w Polsce dostawców systemów ERP — zapowiada Alina Janczak, wiceprezes BPSC.

Prawdopodobieństwo realizacji tych planów w dużej mierze zależeć będzie od współpracy z partnerami. BPSC, które dotychczas poruszało się na rynku raczej samodzielnie, zmienia w tym zakresie swoje podejście do prowadzenia sprzedaży.

— W perspektywie 3 lat partnerzy mają generować połowę naszej sprzedaży — podkreśla Alina Janczak.

BPSC jest i tak najwyżej pod tym względem klasyfikowaną polską firmą. Poprawa pozycji oznacza więc, że przynajmniej w niektórych przypadkach będzie musiała podjąć walkę z rynkowymi gigantami.

— Różnice w wielkości dostawców są ogromne. SAP i Oracle mają łącznie 50 proc. rynku i generalnie im nie zagrozimy. Chcemy jednak podjąć z nimi otwartą walkę o niektóre kontrakty — zaznacza Ignacy Miedziński, prezes BPSC.

Spółka nie planuje zmian akcjonariatu, w którym dominują dwa fundusze inwestycyjne. Nie wyklucza jednak kolejnej emisji akcji.

— Obecnie rozmawiamy o zastrzyku finansowym rzędu 1,5-2 mln USD. Pieniądze przeznaczone byłyby głównie na działania marketingowe, w tym podniesienie znajomości naszej marki — dodaje Ignacy Miedziński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / BPSC chce poprawić pozycję na rynku ERP