Brak chętnych na lotniska

10-08-2009, 11:06

Airports International (AI) chce sprzedać udziały w portach. Wystosował oferty do 50 firm na lotniska w Bydgoszczy i Sochaczewie. Ale odzewu nie ma.

Fundusz AI na początku 2008 r. kupił 40-proc. pakiet w Sochaczewie i prawie 50-proc. w Bydgoszczy. W sumie zainwestował w kujawsko-pomorski port ok. 100 mln zł. Teraz te udziały są na sprzedaż. Żaden z potencjalnych udziałowców nie zainteresował się udziałami w Sochaczewie. Rozmowy na temat portu bydgoskiego były prowadzone z 18 firmami. Ani jedna z nich nie złożyła wiążącej oferty.
– Port w Sochaczewie to wciąż projekt i jako taki jest inwestycją o podwyższonym ryzyku – mówi Sebastian Gościniarek, ekspert PricewaterhouseCoopers. – Port w Bydgoszczy jest stosunkowo małym lotniskiem, w którym duży udział ma strona publiczna. To też może wpływać na pełne rezerwy podejście potencjalnych inwestorów – dodaje.
Rzeczpospolita

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Brak chętnych na lotniska