Brak przesłanek do trwałej poprawy

PAP, DI
opublikowano: 27-01-2012, 00:00

PROGNOZY

Warszawska giełda może w 2012 r. przynieść inwestorom niewielkie zwyżki, dzięki spodziewanej poprawie nastrojów i zwiększeniu apetytu na ryzyko. Wciąż jednak nie ma twardych przesłanek do trwałej poprawy koniunktury — uważajązarządzający z Trigon DM.

Eksperci zauważają, że pewne rozwiązania w Unii Europejskiej zaczynają się wykluwać, a inwestorzy nabierają przekonania, że wyniknie z tego coś dobrego.

— Oswoiliśmy się już chyba ze złymi informacjami. Duże znaczenie dla rynków ma ostatnia operacja udzielenia trzyletnich pożyczek przez Europejski Bank Centralny" — powiedział Mariusz Świacki, zarządzający Asset Management w Trigon DM.

„Giełda stara się wyprzedzać zjawiska w gospodarce. Wszyscy mówią, że pierwsza połowa roku może być słabsza, ale potem będzie lepiej. I nasza giełda może to wkrótce dyskontować. Już ostatnie dni pokazują, że powoli zbieramy siły" — dodał Świacki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane