Brak reakcji eurodolara na dane z USA

Joanna Pluta, Departament Analiz DM TMA Brokers S.A.
03-11-2010, 16:56

W czasie dzisiejszej sesji europejskiej mogliśmy obserwować zmniejszoną zmienność w notowaniach głównych par walutowych.

Kurs EUR/USD konsekwentnie utrzymywał się powyżej poziomu 1,4000, nie reagując na bardzo dobre dane napływające z USA. Dziś poznaliśmy m.in. pierwsze z serii publikacje z amerykańskiego rynku pracy. Raport ADP, ukazujący zmianę zatrudnienia w prywatnym sektorze pozarolniczym w październiku zaskoczył bardzo pozytywnie. Oczekiwano bowiem wzrostu liczby miejsc pracy o 20 tys., podczas gdy wyniósł on 43 tys. Ponadto w górę zrewidowano poprzedni odczyt (z -39 tys. do -2 tys.). Dziś na rynek napłynęły również lepsze od oczekiwań dane o zamówieniach w przemyśle oraz o aktywności gospodarczej w sektorze usług. Zamówienia dla amerykańskiego przemysłu zwiększyły się w październiku o 2,1 proc. m/m, przy prognozach 1,6 proc. m/m. Mierzący aktywność gospodarczą indeks ISM dla sektora usług natomiast wzrósł w ubiegłym miesiącu do 54,3 pkt (oczekiwano wyniku na poziomie 53,5 pkt). Jak już jednak wspomniano, reakcja pary EUR/USD była praktycznie niezauważalna. Inwestorzy w czasie notowań w Europie wstrzymywali się z większymi transakcjami w oczekiwaniu decyzję Fed, która zostanie przedstawiona w godzinach wieczornych. W czasie sesji amerykańskiej możliwa jest zatem spora zmienność.
Również na krajowym rynku walutowym panował dziś względny spokój. Notowania EUR/PLN zniżkowały w godzinach porannych w pobliże 3,9250. Poziom ten powstrzymał jednak silniejsze spadki i dalszej części dnia mogliśmy obserwować konsolidację wokół wartości 3,9300.

Sporządziła: Joanna Pluta, Departament Analiz DM TMA Brokers S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta, Departament Analiz DM TMA Brokers S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Brak reakcji eurodolara na dane z USA