Brakuje pewności co do kierunku kursu dolara

Marcin R.Kiepas
opublikowano: 18-02-2008, 00:00

Poniedziałkowe święto w USA sprawia, że tydzień na rynku walutowym, podobnie jak i na innych rynkach, ma szanse rozpocząć się spokojniej. Przynajmniej teoretycznie. Brak graczy ze Stanów na pewno przełoży się na spadek obrotów, ale czy będzie z tym szedł w parze spadek zmienności? To już nie jest takie oczywiste.

W kolejnych dniach spokojnie raczej nie będzie. Publikacja styczniowych danych o inflacji CPI w USA oraz protokołów z ostatnich posiedzeń Fed i Banku Anglii, może prowokować gwałtowne zmiany. Szczególnie że sytuacja na głównych parach pozostaje dość niejednoznaczna.

W piątek GBP/USD odbił się od strefy oporu 1,97, jaką tworzy trzymiesięczna linia bessy. To sugeruje chwilowe cofnięcie tej pary. Nie do końca zaś jasna jest sytuacja EUR/USD. Popyt zdobył przewagę, ale trend boczny 1,43-1,50, w jakim znajduje się kurs, każe w każdej chwili być przygotowanym na zmianę nastrojów.

Marcin R. Kiepas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R.Kiepas

Polecane