Czytasz dzięki

Bramka w ostatniej sekundzie za milion koron

PAP
opublikowano: 11-10-2009, 12:07

Patrik Zackrisson hokeista Linkoeping po  strzeleniu bramki i ustaleniu rezultatu na 5:1 w ostatniej sekundzie meczu z  Froelundą przeprosił po jego zakończeniu jednego z kibiców, który obstawiał w  totalizatorze wynik 4:1. Gol ten spowodował bowiem utratę wygranej w wysokości miliona koron.

Na ekranach telewizorów podczas transmisji meczu Linkoeping - Froelunda w piątek podawana była na dolnym pasku wysokość wygranej za prawidłowe obstawienie rezultatów trzech meczów wieczoru.

Wynik 4:1 dla Linkoeping dawał nagrodę milion koron (400 tys. złotych) - sumę gwarantowaną przez Svenska Spel - szwedzki totalizator sportowy, w przypadku wygranej przez jednego obstawiającego. Na sekundę przed końcem spotkania, które tego wieczora było ostatnie - w grze liczyła się właśnie tylko jedna osoba.

Strzał Zackrissona był zaskoczeniem i w momencie kiedy krążek dotknął wewnętrznej strony siatki bramki w ułamku sekundy wysokość wygranej zmieniła się na "zero".

Sędziowie byli zmuszeni obejrzeć bramkę kilkakrotnie na taśmie wideo, aby ustalić czy wpadła w przepisowym czasie. Ich werdykt potwierdził, że stało się to w ostatnim ułamku końcowej sekundy.

Hokeista dowiedział się zaraz po meczu o znaczeniu swojej bramki i już w telewizji w wywiadzie przeprosił obstawiającego wynik 4:1 za utratę miliona.

"Ta bramka była zupełnie nieważna dla mojej drużyny i strzał nie był aż tak bardzo zamierzony. Po meczu dowiedziałem się jednak o jej wadze dla tego biedaka i jego ogromnej stracie. Zrobiło mi się bardzo przykro lecz co mogę zrobić? Przepraszam" - powiedział hokeista.

Nieznana jest jednak ocena pechowca, ponieważ nie skontaktował się jeszcze z mediami, pomimo ich próśb o komentarz. Według nieoficjalnych informacji Svenska Spel postanowił jednak sprawdzić, czy osoba ta się dobrze czuje.

Milion szwedzkich koron wystarcza w Szwecji na kupno pięciu nowych Saabów lub 80-metrowego mieszkania na przedmieściach Sztokholmu.

"To musiała być najważniejsza i najdłuższa sekunda w życiu tego człowieka" skomentował dziennik Aftonbladet.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy