Branson zawiesił rozmowy z Saudyjczykami w związku z zaginięciem dziennikarza

opublikowano: 12-10-2018, 09:15

Brytyjski miliarder Richard Branson zawiesił rozmowy z funduszem inwestycyjnym Arabii Saudyjskiej z powodu zaginięcia saudyjskiego dziennikarza Jamala Khashoggiego.

Saudyjski fundusz chciał zainwestować ok. 1 mld USD w Virgin Galactic, Spaceship Co. i Virgin Orbit, spółki kosmiczne należące do Virgin Group Bransona. Brytyjski przedsiębiorca zdecydował, że nie będzie dalszych rozmów po tym jak oskarżono Arabię Saudyjską iż stoi za zaginięciem Kashoggiego.

Zobacz więcej

Sir Richard Branson

fot. Bloomberg

Khashoggi, dziennikarz Washington Post znany z krytyki władz Arabii Saudyjskiej, ostatni raz był widziany kiedy 2 października wchodził do konsulatu tego kraju w Stambule. Po dochodzeniu władze Turcji ogłosiły, że prawdopodobnie został tam zamordowany. Władze Arabii Saudyjskiej twierdzą, że dziennikarz opuścił konsulat w dobrym zdrowiu tego samego dnia kiedy do niego przyszedł. 

- To, co według doniesień wydarzyło się w Turcji w związku ze zniknięciem dziennikarza Jamala Khashoggiego, o ile zostanie dowiedzione, w oczywisty sposób zmieni możliwość wszystkich nas na Zachodzie robienia interesów z rządem Arabii Saudyjskiej – napisał w oświadczeniu Branson.

Brytyjski miliarder ogłosił także, że zawiesza zasiadanie w radach dyrektorów dwóch saudyjskich projektów turystycznych w rejonie Morza Czerwonego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu