Branże, gdzie wciąż jest praca

PAP
28-08-2012, 08:08

Wiele firm zamierza wykorzystać kryzys, by się zmienić. Wiąże się to także ze zwiększaniem zatrudnienia – informuje „Rzeczpospolita”.

Kryzys dla wielu firm jest szansą na dostosowanie się do potrzeb klientów i poprawienie pozycji rynkowej. To, że spowolnienie mobilizuje firmy do zmian wynika z cytowanego przez gazetę badania Małgorzaty Starczewskiej-Krzysztoszek, głównej ekonomistki PKPP Lewiatan, przeprowadzonego wśród małych i średnich firm.

Wynika z niego, że co piąta z nich wprowadzi w tym roku na rynek nowy produkt lub usługę. Jeszcze więcej, bo 30 proc., ma zamiar zastosować niestandardowe rozwiązania i zmieniać przyzwyczajenia klientów, aby utrzymać pozycję rynkową albo ją poprawić.

Ekonomiści szacują, że największy pozytywny wpływ na PKB w przyszłym roku będzie miała konsumpcja, a najbezpieczniej pod względem zatrudnienia powinno być w firmach produkujących na potrzeby rynku krajowego – czytamy w gazecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Branże, gdzie wciąż jest praca