Brazylijski Cosan dołącza do amerykańskiego funduszu zajmującego się technologiami klimatycznymi

  • Paweł Makosz
opublikowano: 06-10-2021, 16:02

Brazylijska firma energetyczna Cosan dołączyła do amerykańskiego funduszu Fifth Wall Climate Tech Fund jako inwestor i partner. Umowa ta daje jej również preferencyjny dostęp do inwestycji w startupy opracowujące rozwiązania o niższej emisji dwutlenku węgla.

3D Animation Production Company/Pixabay

– Patrzymy na zyski z samego funduszu jako inwestorzy, ale ważniejsze jest to, że mamy ekspozycję na firmy, które zmieniają sposób życia społeczeństwa – powiedział Luis Henrique Guimaraes, dyrektor generalny Cosan.

Fifth Wall jest firmą venture capital skupiającą się na technologii dla branży nieruchomości. Jej fundusz klimatyczny inwestuje w rozwiązania mające na celu dekarbonizację sektora nieruchomości, który odpowiada za około 40 proc. globalnej emisji dwutlenku węgla.

Firmy nie ujawniły kwoty, jaką Cosan zainwestował w fundusz, który do tej pory zebrał 140 mln USD. Inni inwestorzy to między innymi Acadia Realty Trust, Azora, BNP Paribas Real Estate, British Land, CBRE i Cushman & Wakefield.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Reuters

Polecane