BRE Bank myśli o działalności detalicznej w Czechach i na Słowacji

Internet Securities
opublikowano: 27-10-2006, 12:48

Rozważany jest model detalicznego mBanku. Decyzja w tej sprawie będzie podjęta najpóźniej w 2007 roku.

BRE Bank rozważa rozpoczęcie działalności na Słowacji i w Czechach, gdzie uruchomiłby banki w modelu detalicznego mBanku. Decyzja w tej sprawie będzie podjęta najpóźniej w 2007 roku, powiedział w piątek prezes BRE Banku Sławomir Lachowski.

„Analizujemy potencjał i możliwość wejścia na rynek słowacki i czeski w modelu biznesowym mBanku. Ten model dobrze sprawdził się w Polsce, a rynek czeski i słowacki są podobne do naszego, z tym, że konkurencja tam jest mniejsza” – powiedział Lachowski dziennikarzom.

Dodał, że wstępne wyniki analizy są obiecujące, a decyzję w tej sprawie bank podejmie najpóźniej w przyszłym roku.

„Jeśli mielibyśmy wejść na te rynki, to najpóźniej w 2007 roku. Później nie miałoby to sensu. Byłbym szczęśliwy, gdyby taka decyzja została podjęta” – powiedział Lachowski.

Prezes podkreślił, że BRE Bank nie planuje ekspansji na rynku ukraińskim, który, jak określił, jest strefą wpływów jego głównego akcjonariusza – Commerzbanku.

BRE Bank jest już obecny w Czechach, gdzie posiada 50% udziałów w spółce faktoringowej Transfinance, na Węgrzech poprzez Magyar Factor (50% udziałów), a przede wszystkim w Austrii poprzez Intermarket Bank, w którym posiada 54,8% udziałów. Intermarket Bank jest największym austriackim bankiem faktoringowym z 56% udziałem w tamtejszym rynku.

Udział tych spółek w wyniku brutto Grupy BRE Banku na koniec trzeciego kwartału 2006 roku wyniósł: Transfinance – 2,0%, Magyar Factor – 1,1%, Intermarket Bank – 4,4%.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / BRE Bank myśli o działalności detalicznej w Czechach i na Słowacji