BRE Bank powiadomił KNB o zamiarze otwarcia oddziałów w Czechach i na Słowacji

19-04-2007, 18:51

BRE Bank poinformował Komisję Nadzoru Bankowego (KNB) o zamiarze rozpoczęcia działalności w formie oddziału w Czechach i na Słowacji, podał bank w komunikacie w czwartek.

Bank poinformował, że przedsięwzięcie będzie prowadzone na zasadzie jednolitego paszportu europejskiego, ponieważ otwarte zostanie na terenie państw Unii Europejskiej. Oznacza to, że nie jest wymagana licencja bankowa na rozpoczęcie działalności kraju goszczącego.

Zawiadomienie jest ważnym krokiem, aby w drugiej połowie roku bank uruchomił działalność bankową w Czechach i na Słowacji pod marką mBanka.

Na początku kwietnia prezes banku Sławomir Lachowski poinformował, że BRE Bank spodziewa się, że osiągnie rentowność z działalności w Czechach i na Słowacji w ciągu 3-4 lat.

Na początku mBanka zaoferuje produkty depozytowe i kredytowe, w tym także kredyty mieszkaniowe. Na razie BRE Bank nie podjął jeszcze decyzji co do uruchomienia supermarketu funduszy inwestycyjnych, działającego w ramach mBanku.

Na koniec marca mBank prowadził 1,85 mln rachunków. Sieć dystrybucyjną stanowią obecnie 52 mKioski oraz 15 centrów finansowych. Wartość depozytów banku wyniosła 5,31 mld zł, a wartość kredytów ogółem wyniosła 3,04 mld zł na koniec 2006 r.

Zysk netto grupy BRE Banku wyniósł po audycie 421,26 mln zł w 2006 roku wobec 247,54 mln zł zysku netto rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym, zysk netto banku wzrósł do 324,19 mln zł w 2006 roku wobec 207,31 mln zł rok wcześniej. (ISB)

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BRE Bank powiadomił KNB o zamiarze otwarcia oddziałów w Czechach i na Słowacji