BRE Bank zerka na bogaczy

BT
opublikowano: 19-04-2007, 00:00

Polacy bogacą się najszybciej w regionie. Postanowił to wykorzystać BRE Bank.

Polacy bogacą się najszybciej w regionie. Postanowił to wykorzystać BRE Bank.

Z raportu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową wynika, że rynek klientów private bankingu (mogących powierzyć w zarządzanie powyżej 500 tys. zł) liczy około 60 tys. osób. Ich aktywa mają wartość blisko 70 mld zł. Segment najzamożniejszych klientów stanowi 5,5 tys. osób, które ogółem mają 20 mld zł. Do 2009 r. ich liczba wzrośnie do 7,7 tys., a wartość ich aktywów do 30 mld zł. Badania zainspirowały BRE Bank do stworzenia nowej oferty adresowanej właśnie do grona najbogatszych klientów. Ich zdobywaniem zajmie się BRE Wealth Management (dawny Skarbiec Investment Management).

— Wartość aktywów klientów private bankingu zainwestowanych za naszym pośrednictwem wynosi 4,8 mld zł, a nasz udział w rynku szacujemy na 11 proc. Do 2009 r. planujemy wzrost aktywów do 7 mld zł — mówi Daniel Ścigała, dyrektor departamentu private bankingu.

BRE Wealth Management kieruje ofertę do osób mających ponad 2 mln zł. Obejmie ona usługi nie tylko z zakresu inwestycji kapitałowych, ale także analiz, ekspertyz, zarządzania nieruchomościami, prawa podatkowego. Bank chce zarządzać nie tylko osobistym kapitałem, ale także wspomagać właścicieli firm w zarządzaniu całym majątkiem. Daniel Ścigała nie ukrywa, że bank zamierza zająć pozycję na rynku najbogatszych klientów, zanim zrobią to inni. Z analiz The Boston Consulting Group wynika, że w naszym regionie to Polacy będą bogacili się najszybciej. Pod tym względem zostawimy w tyle Czechów, Węgrów i Słowaków, a nawet Rosjan. Oznacza to, że najbogatsi mogą liczyć na ofertę nie tylko polskich banków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu