BRE i inwestorzy finansowi chcą zmiany władz w Elektrimie

Administrator
opublikowano: 03-01-2002, 19:29

Inwestorzy finansowi i BRE Bank prowadzą rozmowy z akcjonariuszami Elektrimu w celu przekonania ich do własnej koncepcji restrukturyzacji holdingu, dowiedziała się Polska Agencja Prasowa. - Jest silna grupa kapitałowa skupiona wokół BRE Banku, która będzie dążyła do zmiany rady nadzorczej i zarządu Elektrimu.

Inwestorzy finansowi i BRE Bank prowadzą rozmowy z akcjonariuszami Elektrimu w celu przekonania ich do własnej koncepcji restrukturyzacji holdingu, dowiedziała się Polska Agencja Prasowa.

- Jest silna grupa kapitałowa skupiona wokół BRE Banku, która będzie dążyła do zmiany rady nadzorczej i zarządu Elektrimu. W tym celu przedstawiciele banku spotykają się z akcjonariuszami, aby przekonać ich do swojej koncepcji zmian w Elektrimie - powiedział anonimowy informator PAP.

Twierdzi on, że celem BRE Banku jest zbudowanie sojuszu akcjonariuszy, przeprowadzenie NWZA spółki, dokonanie zmian w jej radzie nadzorczej i doprowadzenie do restrukturyzacji holdingu.

Choć zdaniem informatora PAP szczegóły restrukturyzacji Elektrimu nie są jeszcze znane, w jej ramach sprzedawane będą prawdopodobnie aktywa telekomunikacyjne. Środki zdobyte z tego źródła mają służyć obsłudze zadłużenia spółki i dalszej restrukturyzacji. Informator PAP twierdzi, że rolą BRE banku byłoby "zaparkowanie" aktywów telekomunikacyjnych Elektrimu, tak aby nie musiał on wyprzedawać ich po niskich cenach.

Innym scenariuszem jest podział Elektrimu na część telekomunikacyjną oraz energetyczną poprzez przeprowadzenie podobnej operacji jak w przypadku Optimusa, powiedział PAP jego informator.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / BRE i inwestorzy finansowi chcą zmiany władz w Elektrimie