BRE zdecydował zaoferować jedynie 5,74 mln akcji po 96 zł za walor

opublikowano: 24-05-2004, 13:57

Cena emisyjna nowych akcji BRE Banku, z prawem poboru została ustalona na 96 złotych za sztukę. Za cztery stare akcje przysługiwać ma jedna nowa. Jeśli inwestorzy złożą zapisy na wszystkie akcje, bank pozyska około 550 milionów złotych.

BRE informował, że do 92 milionów złotych wpływów z emisji zostanie przeznaczone na kupno 50-procentowego pakietu akcji Rheinhyp-BRE Banku Hipotecznego, tak by BRE mógł zwiększyć swój udział do 100 procent. Natomiast pozostała kwota posłuży zwiększeniu kapitałów własnych BRE.

"Widzimy wyraźny popyt na kredyty i liczymy, że w najbliższym czasie ta tendencja będzie się utrzymywać, a w drugiej połowie roku może przyspieszyć" - powiedział Wojciech Kostrzewa, prezes banku w trakcie przemówienia podczas poniedziałkowego walnego zgromadzenia, które zdecydowało o ostatecznym kształcie nowej emisji.

Bank poinformował, że wyemituje 5.742.625 akcji, podczas gdy wcześniej planował wielkość emisji na poziomie 6,5 miliona sztuk. Zdaniem analityków większość tej emisji BRE Banku, który wyceniany jest obecnie na około 2,4 miliarda złotych może objąć jego główny akcjonariusz - niemiecki Commerzbank.

Commerz jest właścicielem ponad 70 procent akcji BRE. Zapisy na akcje BRE Banku oferowane w publicznej subskrypcji potrwają od 2 do 4 czerwca. Dzień prawa poboru przypada na 28 maja.

W pierwszym kwartale 2004 roku BRE wypracował 55,9 miliona złotych skonsolidowanego zysku brutto, co przełożyło się na 39,9 miliona złotych zysku netto. Wynik ten grupa zawdzięcza głównie bankowości inwestycyjnej i korporacyjnej. W 2003 roku skonsolidowany zysk BRE wyniósł 5,5 miliona złotych.

((Autor: Kuba Kurasz; Redagowała: Barbara Woźniak; warsaw.newsroom@reuters.com; Reuters Serwis Polski, tel. 22 6539700, RM: pawel.florkiewicz.reuters.com@reuters.net))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / BRE zdecydował zaoferować jedynie 5,74 mln akcji po 96 zł za walor