Czytasz dzięki

Bridgestone wstrzymuje prace w japońskich zakładach, wznawia w Europie

opublikowano: 20-04-2020, 14:50

Koncern Bridgestone, zapowiedział zawieszenie działalności w swoich 11 krajowych zakładach produkcyjnych, w tym 8 specjalizujących się w produkcji opon, donosi Reuters. Przerwa wstępnie ma obowiązywać do początku maja.

Największy na świecie producent opon zamknie 8 fabryk opon od 29 kwietnia do 8 maja, w tym główną fabrykę opon do samochodów osobowych w Hikone w zachodniej Japonii oraz główny zakład produkcji opon do samochodów ciężarowych i autobusów w Amagi w południowej Japonii.

Bridgestone ma w Japonii łącznie 15 zakładów, z których większość produkuje opony lub inne wyroby gumowe.

Wstępnie firma planowała zamknąć fabryki między 3 a 6 maja wykorzystując do tego święta Złotego Tygodnia w Japonii. Następnie zdecydowano się przedłużyć ten okres o 6 dni. Uzasadnieniem dla tej decyzji jest spadek popytu na nowe pojazdy, niższą sprzedaż detaliczną i spadek eksportu.

16 kwietnia japoński koncern wstrzymał operacje w 19 z 51 swoich zagranicznych zakładów. Tymczasem dzisiaj firma poinformowała, że wznawia właśnie  produkcję w swoich europejskich fabrykach we włoskim Bari i Lanklaar w Belgii, zaś francuski zakład w Béthune rozpoczyna prace 21 kwietnia. Dzisiejsze ogłoszenie oznacza, że prace produkcyjne rozpoczęły się we wszystkich zakładach w obszarze działań Bridgestone EMIA, z wyjątkiem fabryk w Indiach i RPA, które pozostają zamknięte.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane