Bridgewater zwolniło szefa analizy walutowej za romans biurowy

opublikowano: 05-02-2019, 13:57

Bob Elliott, szef działu analiz rynku walutowego, stracił pracę w Bridgewater Associates, bo niewłaściwie informował o romansie, który miał z pracownicą firmy, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Największy na świecie fundusz hedgingowy, który zarządza 160 mld USD aktywów, zwolnił pracującego w nim od 13 lat Eliotta, bo nie poinformował właściwie o romansie z pracownicą firmy, twierdzą źródła agencji. Eliott potwierdził na LinkedIn, że już nie pracuje dla Bridgewater. Miał jednak twierdzić, że zwolniono go bez powodu. Kobieta, z którą miał romans, także straciła pracę. W Bridgewater była zatrudniona trzy lata.

Bloomberg przypomina, że założony i kierowany przez Ray’a Dalio Bridgewater domaga się od pracowników ścisłego przestrzegania ok. 200 zasad, z których najważniejszą jest „radykalna przejrzystość”. Dalio żąda od swoich ludzi „brutalnej szczerości” we wzajemnych kontaktach. Rozmowy są nagrywane i archiwizowane w celu przyszłej analizy i dyskusji. Romanse w Bridgewater nie są zabronione i jak twierdzą źródła, są tak samo częste jak w innych firmach, ale pracownicy muszą o nich informować przełożonych aby uniknąć potencjalnego konfliktu interesów.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu