Briju chce przenieść się na rynek główny w połowie kwietnia

ISBNews
opublikowano: 21-03-2014, 19:57

Notowana na NewConnect spółka Briju opublikowała dziś prospekt emisyjny związany z planowanym przejściem na rynek główny GPW. Spółka planuje, że dojdzie do tego w połowie kwietnia br.

"Dzisiaj został opublikowany prospekt emisyjny notowanej na NewConnect spółki Briju, projektanta, producenta i dystrybutora biżuterii. Zgoda Komisji Nadzoru Finansowego pozwoli Spółce na debiut na głównym rynku GPW, do którego dojdzie w połowie kwietnia. Przejście na główny rynek GPW odbędzie się bez emisji nowych akcji" - czytamy w komunikacie.

Wcześniej w tym tygodniu KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Briju w związku z zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A, B, C i D.

Spółka informowała w listopadzie 2013 r., że złożyła do KNF prospekt emisyjny w związku z publiczną ofertą nie więcej niż 597.826 akcji serii E oraz w związku z ubieganiem się o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW. 3.076.086 akcji zwykłych na okaziciela, w tym 1.500.000 akcji serii B, 478.260 Akcji Serii C, 500.000 akcji serii D oraz nie więcej niż 597.826 akcji serii E.

Jednak 7 marca br. spółka poinformowała o odwołaniu planowanej emisji akcji serii E w ramach kapitału docelowego z powodu niekorzystnej sytuacji rynkowej.

Akcje serii A, B, C i D są obecnie przedmiotem obrotu na rynku New Connect.

Briju jest producentem ręcznie wyrabianej biżuterii. Od 2011 r. jest notowana na NewConnect. W 2013 r. jej skonsolidowany zysk netto wzrósł do 7,60 mln zł z 3,69 mln zł zysku rok wcześniej, przy wzroście przychodów do 279,40 mln zł z 227,34 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Briju chce przenieść się na rynek główny w połowie kwietnia