British Airways i Heathrow wzywają Wielką Brytanię do złagodzenia ograniczeń w podróżowaniu

opublikowano: 17-05-2021, 11:49

Szefowie linii lotniczych British Airways i londyńskiego lotniska Heathrow wezwali w poniedziałek brytyjski rząd do dalszego łagodzenia ograniczeń w podróżowaniu, pisze Reuters.

British Airways fot. Pixabay
British Airways fot. Pixabay
Fot. cedarjet201/Pixabay

Wielka Brytania zniosła w poniedziałek zakaz podróżowania za granicę. Na rządowej liście jak dotąd znalazło się tylko 12 krajów, co ogranicza ożywienie w branży lotniczej.

„Jest dla nas jasne, że Stany Zjednoczone powinny znaleźć się na zielonej liście” - stwierdził dyrektor generalny British Airways Sean Doyle. Szef londyńskiego lotniska Heathrow, John Holland-Kaye, powiedział z kolei, że należy jak najszybciej umożliwić także wyjazdy do Francji, Grecji i Hiszpanii.

„Nie spodziewam się, że będziemy szybko dodawać do tej listy nowe kraje“ - skomentował premier Boris Johnson dodając, że ścisła kontrola ruchu granicznego będzie utrzymywana w najbliższej przyszłości.

Wielka Brytania za sprawą szybko rozwijającego się programu szczepionkowego ma aktualnie stosunkowo niski wskaźnik nowych zakażeń koronawirusem, jednak w kraju rosną obawy związane z rozprzestrzenianiem nowego wariantem SARS-CoV-2, który po raz pierwszy wykryto w Indiach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane