Czytasz dzięki

British Airways liczy na ponad 1 mln USD ze sprzedaży dzieł sztuki

opublikowano: 14-07-2020, 10:50

Flagowy brytyjski przewoźnik lotniczy sprzedaje kolekcję dzieł sztuki aby poprawić swoją sytuację finansową. Sotheby’s przeprowadzi aukcje jeszcze w lipcu.

- Podczas tych bezprecedensowych czasów zdecydowaliśmy się z współpracować Sotheby’s, jednym z wiodących i cieszących się największym zaufaniem domów aukcyjnych, w sprawie sprzedaży posiadanych dział, w tym autorstwa Bridget Riley i Damiena Hirsta -  poinformowała Carolina Martinoli, dyrektor ds. marki w British Airways.

British Airways zdecydowało o sprzedaży 17 dzieł sztuki. Sotheby’s poinformowało, że zostaną wystawione na dwóch aukcjach i mogą przynieść 920 tys. GBP (1,16 mln USD) ze sprzedaży. Najlepsze z nich, abstrakcyjny obraz autorstwa Bridget Riley, będzie można kupić na aukcji „Rembrandt to Richter”, która odbędzie się 28 lipca. Pozostałe są do nabycia w ofercie internetowej trwającej od 20 do 30 lipca.

Eksperci uważają, że “Cool Edge”, obraz Riley z 1982 roku, może osiągnąć cenę od 800 tys. GBP do nawet 1,2 mln GBP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane