British Airways likwiduje połączenie Warszawa - London City

PAP
opublikowano: 01-04-2009, 14:03

British Airways z przyczyn ekonomicznych zlikwidowała loty z Warszawy na lotnisko City w Londynie - podała w środę firma. Przewoźnik oferuje natomiast codzienne połączenia z Okęcia na lotnisko Heathrow w Londynie.

Loty BA na lotnisko City zostały zawieszone od stycznia br., jednak dopiero teraz, wraz z rozpoczęciem sezonu letniego, firma zdecydowała o zamknięciu tego połączenia. Powodem takiej decyzji było m.in. bankructwo firmy Flightline UK, od której BA leasingowały samoloty.

"To była bardzo trudna decyzja, ale musieliśmy ją podjąć ze względu na bankructwo firmy Flightline UK oraz na postępujący kryzys ekonomiczny. W obecnych warunkach rynkowych to połączenie nie przynosiło nam wystarczających zysków" - poinformowała dyrektor British Airways w Polsce Emilia OsewskaľMądry.

Połączenie na City zostało uruchomione w kwietniu ub.r.; loty odbywały się raz dziennie, 6 razy w tygodniu.

Linia BA oferuje codzienne loty z warszawskiego Okęcia na Terminal 5 londyńskiego Heathrow, który przeznaczony jest do obsługi jedynie BA. Ponad 20 mln pasażerów zostało odprawionych na działającym od roku terminalu.

Ponadto przewoźnik codziennie lata z Krakowa na lotnisko Gatwick w Londynie. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / British Airways likwiduje połączenie Warszawa - London City