British Airways uruchomiło połączenia z Poznania do Londynu

DI, PAP
opublikowano: 30-03-2008, 17:24

British Airways uruchomiło w niedzielę połączenie lotnicze z Poznania do Londynu. Poznań jest trzecim miastem w Polsce, z którego latają samoloty tej linii.

Boeingi 737-500 w barwach brytyjskiego narodowego przewoźnika będą latały 7 dni w tygodniu na trasie Poznań - Londyn Gatwick - Poznań. Samoloty obsługujące to połączenie mogą zabrać 106 osób.

Jak powiedziała w niedzielę w Poznaniu Emilia Osewska-Mądry, Dyrektor British Airways w Polsce, Poznań jest trzecim, obok Warszawy i Krakowa, miastem w siatce połączeń BA z Polski.

"Rynek polski jest bardzo ważnym rynkiem dla British Airways. Planujemy otwieranie nowych połączeń. Od 6 maja zaoferujemy połączenie z Warszawy do London City. To będzie bardzo prestiżowe połączenie, niewiele miast w Europie ma połączenie z tym lotniskiem" - powiedziała PAP Emilia Osewska-Mądry.

Poznańskie lotnisko obsługuje rocznie ponad 1,5 mln pasażerów latających do siedmiu krajów Europy.

Gatwick to drugi co do wielkości port lotniczy w Wielkiej Brytanii i druga baza British Airways, 30 minut od centrum Londynu. Obsługuje 30 milionów pasażerów rocznie. British Airways lata do ponad 350 miejsc na świecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu