Broda daje mężczyźnie większe szanse na małżeństwo

AR
opublikowano: 20-10-2016, 15:47

Z najnowszych badań, opublikowanych przez Journal of Evolutionary Biology, wynika że myśląc o długotrwałym związku kobiety najchętniej wybierają mężczyzn z bujnym zarostem.

Nauka ma dobrą wiadomość dla „drwali", którzy od kilku sezonów napędzają ruch męskim fryzjerom-stylistom i barberom. Badania zaskoczyły samych biologów.

Z ankiet przeprowadzonych wśród ponad 8,5 tysiąca kobiet wynika, że brodacze cieszą się większym powodzeniem u płci przeciwnej, gdy jest mowa o długotrwałych związkach. Tych bez zarostu kobiety wybierają częściej, gdy szukają partnerów na chwilę.

W większości badań naukowych to mężczyźni oceniają cechy kobiet. Tym razem było odwrotnie - to panie oceniały wizerunki panów pod kątem atrakcyjności. Wykorzystano zdjęcia 36 mężczyzn (każdy z nich został sfotografowany trzykrotnie z różną długością zarostu). Fotografie były zmienione w programach graficznych, co pozwoliło uzyskać różne charakterystyczne cechy budowy męskiej twarzy.

Nie takiego wyniku spodziewali się autorzy badania. Dotychczas powszechne było przekonanie, że jako partnerów na całe życie kobiety chętniej wybierają mężczyzn o bardziej delikatnym obliczu, sugerującym troskliwość i opiekuńczość, niż tych o wyraźnie męskich rysach twarzy (np. z szeroką szczęką i mocno zarysowanymi łukami brwiowymi).

Coraz częściej mówi się, że na ulice miast wracają nienagannie ogoleni mężczyźni, a moda na wygląd drwala powoli odchodzi w przeszłość. Teraz brodacze zapewne zastanowią się zanim sięgną po maszynkę do golenia.

Źródło: MNT

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Broda daje mężczyźnie większe szanse na małżeństwo