BROK –STRZELEC zwołuje NWZA w sprawie podniesienia kapitału

13-11-2003, 18:04

Zarząd Browarów Polskich BROK - STRZELEC SA zwołał na 6 grudnia Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. W jego trakcie zapadnie m.in. decyzja o podniesieniu kapitału spółki oraz zmianach a jej radzie nadzorczej.

W porządku obrad NWZA spółki zapisano głosowanie w sprawie emisji obligacji zamiennych na akcje z wyłączeniem prawa poboru oraz warunkowe podwyższenie kapitału spółki. BROK – STRZELEC chce go zwiększyć przez emisję nie mniej niż 5 mln i nie więcej niż 25 mln akcji zwykłych na okaziciela serii G o wartości nominalnej 1 zł, a także przez emisję nie mniej niż 40 i nie więcej niż 20 mln akcji zwykłych na okaziciela serii H, emitowanych w związku z zamianą wyemitowanych

przez spółkę obligacji zamiennych. Oznacza to, że kapitał akcyjny spółki wzrośnie łącznie z obecnych 25 mln zł do nie mniej niż 30 mln 40 zł i nie więcej niż 70 mln zł.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BROK –STRZELEC zwołuje NWZA w sprawie podniesienia kapitału