Broker FM prawdopodobnie zainwestuje w Radio MAN na Ukrainie

(Paweł Kubisiak)
18-05-2005, 08:28

Radio MAN we Lwowie to stacja, w którą prawdopodobnie zainwestuje Broker FM SA (właściciel m.in. RMF FM). O inwestycji w ukraińskie radio Broker FM informował już wiosną, nie podając jednak, o którą stację chodzi.

PRESS: Radio MAN we Lwowie to stacja, w którą prawdopodobnie zainwestuje Broker FM SA (właściciel m.in. RMF FM). O inwestycji w ukraińskie radio Broker FM informował już wiosną, nie podając jednak, o którą stację chodzi.

 Już teraz Radio MAN nadaje muzykę bardzo podobną do emitowanej przez RMF, a projekt ze strony Brokera na Ukrainie nadzoruje Stanisław Smółka, były zastępca dyrektora informacji w RMF FM. Informację o formacie muzycznym Radia MAN, takim samym jaki gra RMF (AC), i zaangażowaniu w projekt Smółki potwierdził w rozmowie z ”Presserwisem” Roman Zając, prezes Radia MAN. W stacji jest kilka elementów programowych nawiązujących do RMF-u: serwis informacyjny ma nazwę ”Fakty”, a hasło promujące go brzmi: ”Fakty ważne dla Ciebie”. – Współpracujemy z RMF-em w zakresie konsultingu, wymiany informacji, doświadczeń – przyznaje Zając. Na pytanie, czy chce sprzedać udziały Brokerowi, odpowiedział: – Jesteśmy zainteresowani ścisłą współpracą, ale wszystko zależeć będzie od rozwoju naszego biznesu radiowego. To tajemnica handlowa. Nie chciał wytłumaczyć, o jaki rozwój chodzi, prawdopodobnie stacja będzie występować o nowe koncesje na Ukrainie.

Radio MAN rozpoczęło nadawanie w lipcu 2004 roku. Udzieliło mu pomocy Radio Katowice SA, które do jesieni 2003 roku wsparło Radio MAN sumą ok. 170 tys. zł (ze środków własnych), a także pomogło m.in. w szkoleniu dziennikarzy w Polsce, wyposażeniu w sprzęt techniczny i biurowy. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że całość wsparcia finansowego wyniosła ok. 500 tys. zł. Radio Katowice nie podpisało jednak z ukraińską stroną żadnej formalnej umowy, bo stacji publicznej nie wolno tego robić.

Andrzej Kotulecki, który bezpośrednio koordynował projekt ze strony Radia Katowice, nie chciał się wypowiadać w sprawie współpracy Radia MAN z Brokerem FM. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika jednak, że osoby dotychczas zaangażowane w pomoc będą się starały wpłynąć na ukraińską odpowiedniczkę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, by ta odebrała stacji koncesję. Powodem ma być niewypełnianie przez Radio MAN zapisów koncesyjnych dotyczących nadawania części programu po polsku. – Mamy nadawać trzydzieści procent programu po polsku i to robimy. A Radiu Katowice jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc – mówi Zając. Jednak np. strona internetowa stacji prowadzona jest w całości w języku ukraińskim i nie ma na niej żadnego odnośnika do jakiegokolwiek programu polskiego. Informacji o takim programie nie ma także w ramówce stacji.

Kazimierz Gródek, prezes RMF FM i członek zarządu Broker FM SA, nie chciał wypowiadać się w tej sprawie. – Mogę powiedzieć tylko tyle: nasza inwestycja na Ukrainie ma być sfinalizowana w II kwartale tego roku – odpowiedział ”Presserwisowi”. Wcześniej Broker FM deklarował zainwestowanie ma Ukrainie 100 tys. dolarów.

MS, PRESSERWIS

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Broker FM prawdopodobnie zainwestuje w Radio MAN na Ukrainie