Broker idzie na NewConnect

GN
opublikowano: 15-06-2010, 00:00

WDB, dolnośląski broker ubezpieczeniowy, chce pozyskać 1 mln zł na rozbudowę działu sprzedaży.

WDB, dolnośląski broker ubezpieczeniowy, chce pozyskać 1 mln zł na rozbudowę działu sprzedaży.

Sektor ubezpieczeniowy będzie miał kolejnego reprezentanta na giełdzie. 30 lipca na NewConnect ma pojawić się WDB, broker ubezpieczeniowy z Wrocławia. Debiut poprzedzi emisja o wartości 1 mln zł. Kapitał ma być przeznaczony na rozwój struktur sprzedaży. W 2009 r. spółka miała 1,5 mln zł przychodów i dodatni wynik finansowy.

— W 2010 r. planujemy wypracowanie 2 mln-2,5 mln zł przychodów i około 0,5 mln zł zysku netto. Rok 2011 powinien zachować dynamikę wzrostu. W I kw. 2010 r. osiągnęliśmy przychód około 350 tys. zł, o 12 proc. wyższy niż w takim samym okresie 2009 r. — mówi Krzysztof Cichecki, prezes i akcjonariusz WDB.

W komunikacie firma określa się jako "jeden z liderów wśród brokerów ubezpieczeniowych na Dolnym Śląsku", ale w skali kraju to niewielki gracz — największy broker w Polsce ma przychody ponad 30 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu