Broker z Czech na NewConnect

KZ
opublikowano: 31-01-2012, 00:00

Byli menedżerowie XTB założyli za południową granicą własny biznes i wprowadzą go na małą giełdę.

Czeskie spółki miały zalać spółkami małą giełdę, ale na razie to raczej wąska strużka. Do notowanych już od dłuższego czasu na NewConnect BGS Energy i Photon Energy (obie działają w branży energii odnawialne) oraz iCom Vision (dostarcza treści dla operatorów komórkowych) w pierwszym półroczu dołączyć powinna firma HighSky Brokers.

To broker walutowy, w którego władzach zasiadają m.in. Dominik Fludra i Krzysztof Kochan, kiedyś pracujący dla największego na polskim rynku brokera foreksowego — Domu Maklerskiego X-Trade Brokers.

Ich nowa firma szykuje właśnie ofertę prywatną wartą 4 mln zł. Sprzedawane będą zarówno stare, jak i nowo emitowane akcje. HighSky Brokers powstało w 2010 r., rok później uzyskało licencję na świadczenie usług maklerskich, a od początku tego roku prowadzi działalność operacyjną. Firma oferuje możliwość zawierania kontraktów na różnice kursowe (tzw. CFD) na najbardziej popularne pary walutowe oraz towary i indeksy. HighSky Brokers działa w Czechach, ale planuje też wejść na polski rynek.

— Pieniądze z emisji przeznaczymy na marketing, by zbudować świadomość marki na rynku forex — mówi Dominik Fludra, członek zarządu HighSky Brokers.

Firma prognozuje osiągnięcie 7,3 mln zł przychodów w 2012 r. i osiągnięcie progu rentowności w kolejnym roku. Jej kapitały własne to 6,5 mln zł. Na NewConnect od roku notowane są akcje innego brokera foreksowego — DM TMS Brokers. Wkrótce prawdopodobnie zniknie z giełdy: do końca marca trwa wezwanie na akcje spółki, ogłoszone przez Nabbe Investment — wehikuł, którego jednym z pasywnych wspólników jest fundusz PineBridge.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu