Broń krótka premiera

ONO, PAP
13-10-2007, 11:55

Podczas piątkowej debaty Donald Tusk wspomniał wydarzenie sprzed lat, kiedy to Jarosław Kaczyński, trzymając pistolet w dłoni, miał powiedzieć: "dla mnie ciebie zabić to jak splunąć". Premier zdecydowanie zaprzeczył.

Szef PO mówił, że wiele lat temu, kiedy J. Kaczyński był szefem PC, "chodził z bronią krótką". Kiedyś - opowiadał Tusk - spotkali się obaj w windzie w Sejmie, a J.Kaczyński "wyciągnął broń" i powiedział: "dla mnie ciebie zabić to jak splunąć". Tusk wyjaśnił, że przypomniał to wydarzenie sprzed lat - do którego według niego jednak doszło - bo J.Kaczyński "przed kamerą czasami umiejętnie odgrywa człowieka gołębiego serca".

Jak dodał lider PO, postanowił przypomnieć tę scenę, żeby Polacy zrozumieli, dlaczego tak trudno się rozmawia z J.Kaczyńskim. Dlaczego - mówił Tusk - on "zawsze chce kogoś zdominować".

"Ja chcę zdominować pana, pan żartuje" - wtrącił J.Kaczyński.

Według szefa PO, zdarzenie z bronią funkcjonowało później jako anegdota. Teraz znów pewnie wróci do obiegu. W Internecie pojawiły się już pierwsze kolaże na ten temat. Zobacz jeden z nich przesłany do pb.pl przez naszego czytelnika.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Broń krótka premiera