Broń na zagranicę

Instytut Wzornictwa Przemysłowego
opublikowano: 29-06-2010, 00:00

Dla producenta płytek ceramicznych wzornictwo oznacza przemyślane decyzje i lepiej zaspokojone potrzeby klientów.

Dla producenta płytek ceramicznych wzornictwo oznacza przemyślane decyzje i lepiej zaspokojone potrzeby klientów.

— Wzornictwo nie miało kiedyś w Polsce tak dużego znaczenia jak dzisiaj. Wszyscy kopiowali wzory włoskie czy hiszpańskie. Ale siedem lat temu stwierdziliśmy, że mamy większe ambicje. Powstał nasz dział projektowania — opowiada Marcin Barański, wiceprezes i dyrektor sprzedaży i marketingu w firmie Tubądzin.

Firma zatrudnia projektantów i współpracuje z najlepszymi studiami projektowymi i niezależnymi designerami, również włoskimi i hiszpańskimi. Specjalną kolekcję przygotował dla niej jeden z najbardziej znanych polskich projektantów mody — Maciej Zień.

Wzornictwo stało się dla firmy bronią w walce z konkurencją z Włoch i Hiszpanii. Kupujący coraz bardziej zwracali uwagę na jakość i unikatowość produktów. Tubądzin, aby zaistnieć na rynku, stanął do walki.

— Dzięki strategicznemu podejściu do wzornictwa podejmujemy bardziej przemyślane decyzje. Każdy projekt wiąże się z wysokimi kosztami, więc nieprzemyślane wdrożenie oznacza stratę. Trafny rozwój struktury asortymentu oznacza bardziej precyzyjnie zaspokojone potrzeby klientów — podkreśla Marcin Barański.

Spółka poszła o krok dalej. Wkracza w aranżację wnętrz, w projektowanie "przestrzeni życiowej", w której jednym z elementów są jej płytki ceramiczne. Marcin Barański opowiada, że projektanci firmy szukają inspiracji w modzie i w naturze, wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Teraz Tubądzin proponuje pięć marek na różne segmenty rynku. Dzięki wzornictwu przemysłowemu klient ma większą szansę, że znajdzie właśnie to, czego szuka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Instytut Wzornictwa Przemysłowego

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy