Brown o priorytetach brytyjskiego rządu w 2008 r.

DI, PAP
30-12-2007, 08:47

Brytyjski premier Gordon Brown oznajmił w sobotę wieczorem, że w 2008 r. swym priorytetem uczyni bezpieczną przeprawę brytyjskiej gospodarki przez globalne zawirowania finansowe, wywołane kryzysem na rynku kredytowym. Jednocześnie zapewnił, że będzie to rok poważnych zmian.

"Globalny problem kredytowy, który miał swój początek w Ameryce, stał się obecnie najpilniejszym wyzwaniem każdej gospodarki, a zajęcie się nim jest priorytetem" - napisał Brown w posłaniu, w którym wyłuszczył swoje cele na nadchodzący rok.

"Z nieugiętą determinacją w 2008 r. obierzemy stabilny kurs przez globalną turbulencję finansową" - wyjaśnił brytyjski premier.

Gordon Brown, pełniący w czasie 10-letnich rządów Tony'ego Blaira rolę ministra finansów, zapewnił, że będzie się starał utrzymywać inflację i stopy procentowe na niskim poziomie.

Po półrocznych rządach popularność Browna dramatycznie spadła w związku z gafami jego gabinetu oraz zauważalnymi trudnościami gospodarczymi, których przykładem była utrata wiarygodności przez bank Northern Rock, dotknięty zapaścią na amerykańskim rynku kredytowym i mieszkaniowym.(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Brown o priorytetach brytyjskiego rządu w 2008 r.