Brytyjczycy sprawdzą oskarżenia pod adresem szefa banku centralnego Libanu

opublikowano: 02-04-2021, 21:48

Zespół prawników twierdzi, że szef banku centralnego Libanu Riad Salameh wraz z grupą osób stworzyli system korupcji i prania pieniędzy wyprowadzanych z kraju, informuje Reuters.

76-stronicowy raport, do którego dotarła agencja, opisuje aktywa, spółki i firmy inwestycyjne w Wielkiej Brytanii, których wartość szacowana jest na setki milionów funtów. Mają należeć do Salameha, członków jego rodziny oraz znajomych. Przez lata miały służyć do wyprowadzania pieniędzy z Libanu.

Reuters dowiedział się nieoficjalnie, że raport przygotowany przez grupę prawników z Guernica37 trafił do brytyjskiej policji pod koniec ubiegłego roku. Obecnie zajmuje się nim agencja ds. zorganizowanej przestępczości.

Salameh, który kieruje bankiem centralnym Libanu od 1993 roku, powiedział Reutersowi, że zapoznał się z raportem. Twierdzi, że zawiera on fałszywe oskarżenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane