Czytasz dzięki

Brytyjczycy zamykają „drogę ucieczki” dla rosyjskich oligarchów

opublikowano: 06-12-2018, 10:44

Od północy w piątek Wielka Brytania zawiesza wydawanie wiz dla inwestorów, zamykając możliwość uzyskania stałego pobytu i obywatelstwa przez najbogatszych, w tym rosyjskich oligarchów, pisze The Moscow Times.

Zawieszenie programu wizowego Tier 1 Investor tłumaczone jest potrzebą większej walki z praniem pieniędzy i zorganizowaną przestępczością. Jego ponowne uruchomienie ma nastąpić w przyszłym roku, po zmianach w regulacjach, m.in. wprowadzeniu konieczności przedstawienia audytu finansów i biznesu osoby ubiegającej się o wizę, a także wyłączeniu obligacji skarbowych jako kwalifikujących inwestycji.

Dotychczas z wizy Tier 1 Investor mogły korzystać osoby, które zainwestowały co najmniej 2 mln GBP w Wielkiej Brytanii. Zmiany mogą najmocniej uderzyć w rosyjskich oligarchów, którzy dotychczas korzystali z możliwości pobytu w Wielkiej Brytanii jako bezpiecznego miejsca robienia interesów, przechowywania bogactwa i edukacji dzieci, podkreśla The Moscow Times.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moscowtimes.com

Polecane