Brytyjscy kierowcy Amazona mogą domagać się praw pracowniczych

ARŻ, Reuters
opublikowano: 13-10-2021, 13:32

Kancelaria prawna Leigh Day twierdzi, że brytyjscy kierowcy wykonujący usługi dla Amazona za pośrednictwem zewnętrznych partnerów mogą domagać się od giganta e-commerce uprawnień pracowniczych, pisze Reuters.

Kierowcy zatrudnieni przez zewnętrznych partnerów, którzy przewożą paczki dla Amazona, są klasyfikowani jako samozatrudnieni, co oznacza, że ​​nie mają prawa do wynagrodzenia urlopowego i chorobowego oraz płacy minimalnej.

Prawnicy z kancelarii Leigh Day szacują, że o odszkodowania w wysokości ok. 10,5 tys. GBP za każdy przepracowany rok i zmianę warunków zatrudnienia mogą starać się w Wielkiej Brytanii ok. 3 tys. osób. Firma proponuje kierowcom, których miałaby reprezentować, umowę typu “no win, no fee” (nie ma wygranej, nie ma opłaty).

“Zobowiązujemy naszych partnerów, aby kierowcy byli sprawiedliwie wynagradzani i traktowani z szacunkiem, co znajduje odzwierciedlenie w pozytywnych opiniach o pracy na tym stanowisku” - skomentował Amazon w wydanym oświadczeniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane