Brytyjska budowlanka zlikwiduje dziesiątki tysięcy miejsc pracy

opublikowano: 21-05-2008, 10:43

Brytyjska branża budowlana zredukuje dziesiątki tysięcy miejsc pracy w związku z dekoniunkturą, prognozuje branżowe stowarzyszenie.

- Nie ma w branży nikogo, kto nie rozważałby zmniejszenia zatrudnienia – powiedział Stewart Baseley, przewodniczący Home Builders Federation.

Baseley prognozuje, że zwolnienia w zatrudniającej ok. 300 tys. ludzi branży obejmą każdy region Wielkiej Brytanii. Negatywne skutki mogą być odczuwane także w powiązanych z budowlanką branżach. Baseley podkreśla, że obecna zapaść rynku jest znacznie gorsza niż poprzednie. Podkreśla, że jej powodem tym razem jest załamanie rynku kredytu, a nie pogorszenie na rynku pracy czy wzrost kosztów kredytów hipotecznych.  

Średnia cena domu w Wielkiej Brytanii spadła w marcu o 2,5 proc. do 191,5 tys. GBP. To jej największy spadek od 1992 roku. Analitycy ABN Amro prognozują, że ceny domów spadną o 15 proc. do końca 2009 roku.

MD, Bloomberg

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Brytyjska budowlanka zlikwiduje dziesiątki tysięcy miejsc pracy