Brytyjska firma pożyczkowa taniała o prawie 40 proc. po wystawieniu się na sprzedaż

opublikowano: 27-01-2020, 13:03

Akcje Amigo Holdings mocno tanieją po tym jak brytyjska firma pożyczkowa ujawniła, że szuka nowego właściciela.

James Benamor, założyciel Amigo, wyrzucił z pracy prezesa i szefa rady dyrektorów spółki i zasygnalizował, że jest gotów sprzedać posiadany pakiet 61 proc. jej akcji. Spółka nie ma ofert przejęcia, ale wynajęła bank RBC Capital Markets do sprawdzenia możliwości sprzedaży części lub całości grupy.

Amigo to największa na brytyjskim rynku firma pożyczkowa, świadcząca usługi dla osób, które mają złą ocenę wiarygodności kredytowej. Pozwala członkom rodziny i przyjaciołom klientów gwarantować pożyczki. Bierze odsetki wynoszące prawie 50 proc. Pożycza od 500 do 10.000 GBP z terminem spłaty od 1 do 5 lat.

Amigo weszło na giełdę w czerwcu 2018 roku i było wówczas wyceniane na ok. 1,3 mld GBP. Od tego czasu jego akcje staniały o ok. 80 proc. w związku ze słabnięciem gospodarki i ograniczeniem lichwy w Wielkiej Brytanii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Yahoo UK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu