Brytyjska firma zarządzająca majątkiem będzie trzymać 675 mln USD w bitcoinach

opublikowano: 16-12-2020, 13:57

Ruffer Investment Management zdecydował, że będzie trzymał 675 mln USD swoich klientów w bitcoinach, dowiedział się Reuters.

Firma zarządzająca 20,3 mld GBP aktywów należących do ponad 6,5 tys. globalnych inwestorów poinformowała ich, że taka alokacja to „zabezpieczenie przed stałą dewaluacją głównych światowych walut”.

Reuters zwraca uwagę, że to jeden z najmocniejszych sygnałów rosnącego w tym roku zainteresowania kryptowalutami ze strony dużych instytucjonalnych inwestorów. Agencja przypomina, że kurs bitcoina wzrósł w tym roku o 170 proc. i ustanowił nowy rekord, dochodząc w grudniu do 19918 USD. W środę, według Coindesk, rośnie o 2,5 proc. do 19747,21 USD.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Wśród najbardziej atrakcyjnych cech bitcoina wskazywana jest określona z góry ilość tej kryptowaluty, co stało się istotne dla inwestorów w obliczu bezprecedensowego drukowania pieniędzy przez banki centralne i rządy na świecie w okresie pandemii, ale także wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane