Brytyjska Wonga pod zarządem administracyjnym

opublikowano: 30-08-2018, 19:34

Brytyjska Wonga Group zdecydowała się oddać pod zarząd administracyjny, donosi Reuters.

- Zdecydowano oddać Wonga Group Limited, WDFC UK Limited, Wonga Worldwide Limited i WDFC Services Limited pod zarząd administracyjny – głosi cytowany przez agencję email wysłany przez spółkę. - Władze wszystkich tych firm oceniły wszystkie opcje dotyczące przyszłości grupy i doszły do wniosku, że jest właściwe aby oddać biznes pod zarząd administracyjny – konkluduje.

Zobacz więcej

youtube.com

Wonga zastrzega, że jej zagranicznych spółek to nie dotyczy.

Największa brytyjska firma udzielająca mikropożyczek, w 2012 roku szykowała się do wejścia na giełdę i wyceniano ją na 1 mld USD. Wówczas szacowano, że zarabia ok. 1,5 mln GBP tygodniowo. Zmiena regulacji rynku spowodowała, że firma zaczęła mieć problemy. Ostatecznie „dobiła” ją rosnąca liczba roszczeń klientów, którzy brali pożyczki przed 2014 rokiem. W czwartek BBC pisało, że bez względu na ostateczną decyzję w sprawie słuszności roszczenia, koszt rozpatrzenia każdego kosztował spółkę 550 GBP. Z ostatnich danych wynika, że w 2016 roku Wonga miała 66,5 mln GBP straty.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu