Brytyjski detalista odkupi stare ubrania, bieliznę i skarpety

Marek Druś,
opublikowano: 18-06-2018, 12:49
aktualizacja: 18-06-2018, 12:50

Brytyjski detalista John Lewis odkupi odzież używaną lub niechcianą, w tym bieliznę i skarpety. Chce w ten sposób zmniejszyć ilość odzieży, która każdego roku trafia na wysypiska śmieci.

Klienci będą mogli zgłaszać przez aplikację do odebrania  niechcianą odzież, którą kupili w domach towarowych John Lewis. Będą dostawać określoną kwotę za sztukę odzieży konkretnego rodzaju, bez względu na jej stan. Po „uzbieraniu” co najmniej 50 GBP zgłosi się po odbiór kurier. Następnie klienci dostaną przez Internet równowartość sprzedanej odzieży w bonach podarunkowych John Lewis.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Już zabieraliśmy używane sofy, łóżka i duży sprzęt elektryczny, jak pralki, a potem oddawaliśmy je organizacjom dobroczynnymi lub innym użytkownikom, albo rozbieraliśmy na części do recyklingu, a teraz chcemy zająć się odzieżą – powiedział Martyn White, menedżer z John Lewis.

Podkreślił, że przeciętne gospodarstwo domowe w Wielkiej Brytanii ma odzież wartości ok. 4 tys. GBP, której jedna trzecia nie była noszona od co najmniej roku, głównie z powodu niedopasowania.

Każdego roku na wysypiska w Wielkiej Brytanii wyrzucane jest 300 tys. ton odzieży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś,

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Brytyjski detalista odkupi stare ubrania, bieliznę i skarpety