Brytyjski fundusz poskarżył się premierowi Morawieckiemu na ministra energii

opublikowano: 18-09-2018, 09:45

Tamar Resources, brytyjski fundusz private equity wysłał list do premiera Mateusza Morawieckiego ze skargą na ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, informuje Reuters.

Tamar skarży się, że minister energii odmawia poparcia projektu otwarcia kopalni węgla Krupiński, co pozwoliłoby stworzyć ok. 2 tys. miejsc pracy.

Mateusz Morawiecki
Zobacz więcej

Mateusz Morawiecki fot. Marek Wiśniewski

Z depeszy Reutersa wynika, że list funduszu to reakcja na ogłoszenie przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń przetargu na zamknięcie szybów kopalni, co oznaczałoby brak możliwości dalszej eksploatacji. George Rogers, prezes Tamar, napisał w liście do premiera, że „to byłby skandal”.  

- To świetna okazja dla okazja dla Polski – napisał Rogers w liście, który widział Reuters. – Nie można jej zmarnować po prostu dlatego, że minister nie chce przyznać, że być może nie powinien zamykać kopalni – dodał.

Poinformował, że specjalizująca się w inwestycjach w górnictwo brytyjska grupa Greenstone Resources zgodziła się zainwestować 90 mln USD w projekt Krupiński, czyli połowę szacowanych kosztów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu