Warzywa ciągną z Wysp do Polski

opublikowano: 25-01-2018, 15:06
aktualizacja: 25-01-2018, 15:07

Kolejny brytyjski producent mówi o uprawach w Polsce. Bo na Wyspach ma problemy z pracownikami.

 

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Latem pisaliśmy, że owoce wyjdą wraz z brexitem pokazując przykład tamtejszego producenta malin, borówek i truskawek, W B Chambers & Son, który zainwestował z tego powodu w plantacje nad Wisłą, o czym opowiedział Reutersowi. Teraz serwis agrimoney.com donosi o G’s Fresh, jednym z największych brytyjskich producentów warzyw, który rozważa przeniesienie części upraw do krajów UE, m.in. Polski, oraz Afryki, bo brakuje mu rąk do pracy. Dlaczego brakuje? Z powodu zapowiedzianego brexitu. Podczas branżowej konferencj w East Midlands, dyrektor marketingu G’s Fresh, Anthony Gardiner, zapowiedział, że jeśli spółce nie uda się pozyskać odpowiedniej liczby pracowników sezonowych, rozszerzy uprawy posiadanych gospodarstw w Polsce, Czechach i Hiszpanii.

 

- Będziemy musieli uprawiać w Polsce na przykład dymkę, którą obecnie uprawiamy w Wielkiej Brytanii, bo wymaga ona mnóstwa pracy – mówi cytowany przez portal Anthony Gardiner.

 

Podobne powody podawał W B Chambers & Son. Firma zainwestowała w plantacje nad Wisłą, żeby zabezpieczyć się przed potencjalnymi taryfami celnymi z powodu wyjścia z UE i problemów z sezonową siłą roboczą, ale nie likwidowała biznesu na rodzimym rynku, przynajmniej w tym momencie.

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, MICH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu