Czytasz dzięki

Brytyjski Parkridge wybuduje centrum rozrywkowo-handlowe w Gliwicach za 400 mln zł

Internet Securities
opublikowano: 07-09-2005, 13:57

Brytyjska firma Parkridge CE Retail rozpocznie wiosną budowę centrum rozrywkowo-handlowego Focus Park Gliwice, którego wartość jest szacowana jest na 400 mln zł, podała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) w środowym komunikacie.

Brytyjska firma Parkridge CE Retail rozpocznie wiosną budowę centrum rozrywkowo-handlowego Focus Park Gliwice, którego wartość jest szacowana jest na 400 mln zł, podała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) w środowym komunikacie.

„Będzie to drugi po Rybniku kompleks rozrywkowo-handlowy na Śląsku. Budowa Focus Parku w Gliwicach rozpocznie się wiosną 2006 roku. Zakończenie prac budowlanych i otwarcie Focus Parku dla klientów planowane jest na drugą połowę 2007 roku” – podano w komunikacie.

Centrum powstanie na miejscu dawnej huty Gliwice. Focus Park zlokalizowany będzie w centrum miasta, w pobliżu dworca kolejowego i autobusowego. Całkowita powierzchnia obiektu to 140 tys. m. kw.

Parkridge Holdings działa w Polsce od 2003 roku i składa się z dwóch działów. Parkridge CE Retail buduje śródmiejskie centra rozrywkowo-handlowe Focus Park. Pierwszych pięć obiektów zostanie zlokalizowanych w Białymstoku, Bydgoszczy, Gliwicach, Rybniku i Zielonej Górze. Ponadto, jako Parkridge CE Developments, firma zajmuje się budową centrów logistycznych.

Łączna wartość wszystkich inwestycji Parkridge CE przewidzianych w Polsce w najbliższych latach wynosi ok. 2 mld zł, podała PAIiIZ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane