Brytyjski parlament wznowi debatę o brexicie 9 stycznia

  • PAP
opublikowano: 20-12-2018, 14:11

Brytyjski parlament wznowi 9 stycznia debatę na temat wynegocjowanej przez premier Theresę May umowy o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - poinformowała w czwartek szefowa rządowej większości w Izbie Gmin Andrea Leadsom.

Leadsom powiedziała, że parlamentarzyści będą debatować na temat umowy 9 i 10 stycznia oraz, jeśli zdecydują się obradować w ten dzień, 11 stycznia. Nie podała daty głosowania nad dokumentem.

May zapowiedziała w poniedziałek, że rząd planuje ponownie rozpocząć debatę nad projektem umowy regulującej wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej w drugim tygodniu stycznia, a głosowanie w Izbie Gmin odbędzie się tydzień później.

Na dzień przed zaplanowanym wstępnie na 11 grudnia głosowaniem w Izbie Gmin nad przyjęciem treści umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z UE brytyjski rząd zdecydował o odłożeniu głosowania. Decyzję podjęto z obawy przed wysoką porażką w parlamencie, która osłabiłaby pozycję May.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu