Brytyjski resort obrony: rosyjski budżet zbyt optymistyczny w założeniach

  • PAP
opublikowano: 11-12-2022, 13:20
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zatwierdzony przez prezydenta Rosji Władimira Putina budżet przewiduje, że na obronę, bezpieczeństwo i egzekwowanie prawa przeznaczone będzie ponad 30 proc. wydatków, ale jest on zapewne zbyt optymistyczny w założeniach - przekazało w niedzielę brytyjskie ministerstwo obrony.

"5 grudnia 2022 roku prezydent Putin podpisał ustawę o budżecie federalnym Rosji. W projekcie budżetu stwierdzono, że w 2023 roku ponad 9 bilionów rubli (143 mld dolarów) zostanie przeznaczone na obronę, bezpieczeństwo i egzekwowanie prawa. Jest to znaczący wzrost w porównaniu z poprzednimi latami i będzie stanowić ponad 30 proc. całego budżetu Rosji.

Zatwierdzony przez Putina budżet jest prawdopodobnie zbyt optymistyczny w swoich oczekiwaniach dotyczących dochodów i wydatków w 2023 roku. Dlatego też inne części budżetu Rosji będą prawdopodobnie poddawane coraz większej presji na pokrycie kosztów wojny" - napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane