Brytyjski rząd nie będzie ratował upadających firm gazowych

opublikowano: 20-09-2021, 21:27

Brytyjski minister ds. biznesu Kwasi Kwarteng ostrzegł, że spodziewa się kolejnych bankructw firm w nadchodzących tygodniach. Zaznaczył, że rząd nie zamierza ich ratować.

Brytyjski rząd odbył nadzwyczajne rozmowy z szefami firm energetycznych. Rozważał jak zapobiec chaosowi w systemie w związku z upadkiem z powodu rekordowych cen gazu małych, nieposiadających zabezpieczenia firm.

Cena gazu z benchmarkowych kontraktów znów osiągnęła rekordowy poziom, w Wielkiej Brytanii dochodząc do 189,65 pensów za therm (100 tys. BTU), w Holandii do 75,32 EUR za 1 MWh.

Pomimo rekordowych cen gazu Kwarteng nie spodziewa się zakłóceń w dostawach gazu i elektryczności zimą tego roku. Przyznał jednak, że “nie ma najmniejszych wątpliwości, że światła będą gasnąć” tej zimy w związku z rosnącymi cenami energii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane