Brytyjski rząd: Zamachów w Londynie dokonała Al-Kaida

Polska Agencja Prasowa SA
14-07-2005, 12:11

Brytyjski rząd opublikował na stronach internetowych Downing Street listę ataków terrorystycznych przeprowadzonych bądź inspirowanych przez Al-Kaidę. Lista obejmuje także zamachy w Londynie z 7 lipca.

Brytyjski rząd opublikował na stronach internetowych Downing Street listę ataków terrorystycznych przeprowadzonych bądź inspirowanych przez Al-Kaidę. Lista obejmuje także zamachy w Londynie z 7 lipca.

Wśród 30 przeprowadzonych bądź planowanych aktów terroru, za które winą obarczono Al-Kaidę, wymienia się m.in. ubiegłoroczne zamachy na pociągi w Madrycie, zamachy na dyskotekę i amerykański konsulat na indonezyjskiej wyspie Bali w 2002 roku oraz ataki na World Trade Center w Nowym Jorku w 2001 roku.

Ubiegłotygodniowe zamachy w londyńskim metrze i autobusie, w których zginęły co najmniej 52 osoby, zamykają listę.

Zestawienie nie obejmuje wszystkich zamachów. Jak zaznaczono, sprawcy niektórych wymienionych ataków mają bezpośredni związek z Osamą bin Ladenem i Al-Kaidą, a niektórzy zamachowcy byli przez ugrupowanie terrorystyczne bin Ladena "inspirowani".

Anna Widzyk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Brytyjski rząd: Zamachów w Londynie dokonała Al-Kaida