Brytyjskie blue chipy drożeją czwarty dzień z rzędu

PM, Reuters
opublikowano: 25-11-2021, 13:12

Brytyjski indeks blue chipów wzrasta czwartą sesję z rzędu. Znaczący wpływ na to mają zyski akcji firm górniczych.

fot. Chris J. Ratcliffe/Bloomberg

FTSE 100 zyskał 0,2 proc. Indeks metali przemysłowych i górnictwa wzrósł dzięki rosnącym cenom rudy żelaza. Dalsze zyski zostały jednak powstrzymane przez spadki wartości firm Vodafone i Imperial Brands. Spółki te notowane były bez prawa do dywidendy.

Mitchells & Butlers wzrósł o 1,6 proc. po wcześniejszym skoku aż o 7,7 proc. Spółka podała, że sprzedaż w ostatnich tygodniach była wyższa niż przed pandemią.

– To w żadnym wypadku nie jest wyjście z opresji. Oczekuje się, że utrzyma się ciągła presja na koszty spowodowana rosnącymi cenami energii – powiedział Matt Britzman, analityk akcji w Hargreaves Lansdown.

Brytyjskie spółki o średniej kapitalizacji wzrosły o 0,3 proc. po czterech sesjach spadków. Vivo Energy zyskało 20,1 proc. wartości dzięki informacji, że Vitol kupi spółkę w transakcji wycenianej na około 2,3 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane