Brytyjskie firmy finansowe najczęściej przenoszą się do Dublina

  • Paweł Makosz
opublikowano: 02-03-2021, 11:16

Według badania przeprowadzonego przez EY, Dublin jest najczęściej wybieranym przez firmy świadczące usługi finansowe kierunkiem przenoszenia działalności z Wielkiej Brytanii.

Około 7600 miejsc pracy zostanie przeniesionych z Wielkiej Brytanii do Unii Europejskiej. Jest to wzrost o około 100 od opublikowanych w październiku ostatnich szacunków EY. Transfer aktywów wyniesie prawie 1,3 bln GBP.

Londyn
Londyn
Adam Derewecki/Pixabay

Po Dublinie najwięcej miejsc pracy jest przenoszonych do Luksemburga i Frankfurtu. Czwartym najczęściej wybieranym miejscem jest Paryż.

– Wyciąganie biznesów, w których przodowała historycznie Wielka Brytania trwa nadal - powiedział Omar Ali z EY.

Niektóre firmy wycofały się z Wielkiej Brytanii, ponieważ decydenci próbują ustalić, jaki dostęp do rynków UE będzie miał Londyn. Think-tank Bruegel powiedział w 2018 roku, że miasto może ostatecznie stracić 10 tys. bankowych miejsc pracy.

Są również inne oznaki mogące świadczyć o końcu dominacji Londynu na europejskim rynku finansowym. Amsterdam przejął pozycję lidera handlu akcjami. Część rynku swapów stopy procentowej także opuściła Wyspy Brytyjskie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane